گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد

نویسنده : نیما دهنوی بخشی
کلمات کلیدی : گروه مشاوران جوان /شهرداری مشهد
چکیده : معرفی گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد
بسم الله الرحمن الرحیم...
گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد؛
مجموعه‌ای است جوان یاور و جوان باور که باهدف توانمندسازی جوانان در زمینه های علمی و اجتماعی در حوزه ی معاونت ها،سازمان ها و مناطق مختلف شهرداری برحسب رشته تحصیلی مرتبط با حوزه خدمتی براساس فرآیند جذب مشخص شده اقدام به جذب نیرو می کند.گروه مشاوران جوان،بستری است برای برقراری ارتباط با مدیران شهری و کسب تجربه و ساختن آینده فردی است.
مشاورجوان،وظیفه مشاوره دادن به مدیر ، احصا موارد و مشکلات حوزه خدمتی وبررسی و پیگیری در جهت رفع مسائل مربوطه را بر عهده دارد.
افراد علاقه مند برحسب نوع رشته تحصیلی و موارد مربوطه،ابتدا در سایت گروه ثبت نام کرده و از طریق فراخوان جذب وارد فرآیند شده و پس از قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه حضوری،موفق به ورود در گروه مشاوران جوان می شوند.
مشاوران جوان برحسب فعالیت هایی که درطی ماه برحسب آیین نامه از آنهاخواسته می شود درصد کسب کرده و براساس درصد کسب شده حق الزحمه دریافت می کنند.
یکی دیگر از اهداف گروه مشاوران جوان شبکه سازی جوانان است.
هرمشاور جوان برحسب مورد کارگروه هایی تشکیل می دهد و از جوانان فعال در آن کارگروه کمک و همفکری می گیرد.کلیه افرادی که در گروه مشاوران چه بصورت فعال و چه بصورت مشاورجوان فعالیت می کنند،می توانند از طریق ایده پردازی در سامانه ایده شهر گروه مشاوران،ایده های مرتبط در حوزه مدیریت شهری را ثبت کرده و از طریق مشاورجوان مربوطه درجهت تبدیل به طرح کردن ایده و اجرایی شدن آن حرکت نمایند.
از طریق فعالیت در گروه مشاوران جوان می توان هم رزومه علمی پژوهشی خود را قوی و غنی نمود و هم علاوه بر کسب تجربه در برقراری ارتباط با مدیران شهری درجهت افزایش روابط اجتماعی فردی نیز گام برداشت.
باتوجه به وجود تفاهم نامه های فی مابین گروه مشاوران جوان با دانشگاه ها و سایر نهادهای مرتبط ، در حوزه ملی و بین المللی نیز می توان فعالیت داشت.
اولین شرط حضور در گروه مشاوران داشتن حداقل مدرک کارشناسی یا ترم آخر کارشناسی است.

موفقیت در لحظه لحظه زندگی نصیبتان باد

نیما بخشی دهنوی
مشاورجوان مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری مشهد

شناسنامه نشریه