موج نامه

نویسنده : محمدحسین سمندری مقدم(ورودی ۱۳۹۴ علوم و مهندسی آب)
کلمات کلیدی : دانشجو/فعالیت های داوطلبانه/رشته مهندسی آب
چکیده : اهمیت مقام دانشجو
به نام او
زین پس تمام هزینه‌ها برای دانشجو...
پس از 12 سال هم‌اکنون در روزهایی به سر می‌برید که شما را دانشجو می‌خوانند. مراحل آموزش دانش به شما تمام گردیده و زین پس تمام هزینه‌ها برای شماست که دانش را بجویید؛ یا شاید هم بجوید! حال این جستن شیوه‌های گوناگونی دارد که بهتر است هرچه زودتر با آنها آشنا گردید تا نه تنها هزینه‌های چهارسال پیش رو؛ بلکه هزینه‌های 12 سال گذشته را نیز بر باد ندهید.
درس خواندن و حضور در کلاس‌های درس تنها هدف فعالیت دانشگاه‌ها نبوده و مسئولین دانشگاهی همواره سعی کرده‌اند مقداری از بودجه خود را صرف امور فوق برنامه کنند. از این رو پرورش استعدادهای علمی، مدیریتی، تقویت نشاط اجتماعی، پرداختن به امور فرهنگی و فعالیت‌های داوطلبانه و اجرای برنامه‌های تکمیلی همسو با آموزش‌های دانشگاهی، از مهم‌ترین برنامه‌های دانشگاه است که به دانشجویان کمک می‌کند تا مسیر شغلی و آینده خود را با دید بازتری ترسیم نمایند.
یکی از مواردی که به این فرآیند کمک می‌کند، حضور در فعالیت‌های جمعی و گروهی، همچون انجمن‌های علمی-دانشجویی است که می‌تواند شما را در تمرین کارگروهی، آشنایی با امور اجرایی، همسو کردن آموزش‌های علمی-پژوهشی با عرصه بازار کار و صنعت و... یاری دهد.
انجمن علمی-دانشجویی گروه علوم و مهندسی آب نیز می‌تواند بستر فعالیت دانشجویان این رشته باشد تا توانایی‌های خود را در قالب‌های گفته‌شده به منصه ظهور رسانند.
از هرچه بگذریم صدای آب خوش‌تر است...
رشته مهندسی آب اکنون به یکی از مهم‌ترین رشته‌های شاخه کشاورزی تبدیل شده است و دانشجویان این رشته وظیفه دارند تا با بهره‌گیری علوم مختلف در طول تحصیل به عبور کشور از شرایط حساس کنونی و تلاش در جهت آبادانی ایران عزیزمان کمک کنند.

شناسنامه نشریه