بازدید های این شماره: ۱۶۵۵

نشریه نگرش جغرافیایی - شماره 2

دیدگاه‌ها   

+1 #2 9222165052 1395-04-14 12:10
سلام و ممنون از توجه شما
نقدهای بجایی بود...از دومورد کاملا مطلع نبودم...امادربا ره مقالات،چون مقالات علمی نوشته شده بچه ها است و ما سعی داریم دانشجویان تشویق به نوشتن مقاله برای رده های بالاتر مثل کنفرانس ها شوند تعداد صفحه کمتر ممکن هست از محتوا مقاله کم کند ولی مقاله های ساندویچی هم برای شماره های بعد که اعضای هیئت تحریریه افزایش پیداکنند در چارت نشریه داریم که در کنار آن بطور کل تغییراتی لحاظ میگردد.
تشکر از نظرات خوبتان
نقل قول کردن
0 #1 9115600142 1395-04-10 12:02
با سلام و احترام
پیرو این شماره از فصلنامه نگرش جغرافیای نکات ذیل به نظر اینجانب خطور کرد :
ابتدا آن که استفاده از مشخصات ارسال مقاله و شرایط و ضوابط کاری نسبتا جدید و مثبت در میان نشریات دانشجویی دانشگاه است. این که ارسال کنندگان مقالات به تحریریه یک نشریه از یک قالب کلی پیروی کنند موجب ایجاد نظم و نمای بهتری از نشریه می گردد.
دوم آن که طراحی و صفحه آرایی این شماره از نشریه را می توان متناسب با یک نشریه علمی دانست و از این جهت نمره مثبتی را به نشریه نگرش جغرافیایی داد.
تعداد صفحات به کار رفته برای چاپ این نشریه نیز از تعداد صفحات مناسبی برخوردار می باشد

اما در باب نقد نشریه نکات ذیل حایز اهمیت می باشد
اول آنکه استفاده از لوگوی دانشگاه فردوسی مشهد مورد ایراد است و در نشریات دانشجویی استفاده از این لوگو ممنوع می باشد
دوم آن که نشریات دانشجویی جایی برای مقالات طویل و بالابلند ندارند و به اصطلاح بهتر آن است که از یک سری مقالات ساندویچی استفاده کرد تا مخاطب شما در مدت زمان کوتاهی به مقصود نویسنده دست یابد. مساله سوم بحث نگارش سرمقاله است . در نگارش سرمقاله بایستی توجه شود که سرمقاله مقاله اصلی یک نشریه است و عمدتا در آن به مهم ترین موضوع و جدیدترین موضوع از سری موضوعات هدف نشریه پرداخته می شود. سرمقاله نگاشته شده در این شماره بیشتر از آن که سرمقاله باشد، سخن سردبیر محترم نشریه است که خود بخشی جدا بوده و در بسیاری از نشریات گنجانده می شود. از مسائل دیگر نیز می توان به بحث تعداد کم مقالات و تعداد کم اعضای هیات تحریریه اشاره کرد که امید است در شماره های بعدی به آن توجه شود.
با تشکر
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

شناسنامه نشریه