رویدادی سرشار از اشتیاق اما...

نویسنده : سپهر ترابی
کلمات کلیدی : گیم_جم_بزرگ_مشهد,سپهر ترابی,گیم_آور
چکیده : صنعت بازی‌سازی ایران اگرچه مشکلات مختلفی دارد و تمامی فعالین آن با سختی‌های زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند، اما حضور پررنگ جوانان در جای جای ایران باعث شده تا این صنعت به هر شکلی که هست فعالیت خود را ادامه دهد. در راستای همین حضور، انجمن علمی Game دانشگاه فردوسی مشهد، از ۱۵ تا ۱۷ آذر ماه اقدام به برگزاری یک گیم جم کردند که در نوع خود جالب بود. این گیم جم سه روزه، با تمرکز روی ساخت بازی و البته برگزاری دوره‌های آموزشی، رویداد خوبی را رقم زد.
صنعت بازی‌سازی ایران اگرچه مشکلات مختلفی دارد و تمامی فعالین آن با سختی‌های زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند، اما حضور پررنگ جوانان در جای جای ایران باعث شده تا این صنعت به هر شکلی که هست فعالیت خود را ادامه دهد. در راستای همین حضور، انجمن علمی Game دانشگاه فردوسی مشهد، از ۱۵ تا ۱۷ آذر ماه اقدام به برگزاری یک گیم جم کردند که در نوع خود جالب بود. این گیم جم سه روزه، با تمرکز روی ساخت بازی و البته برگزاری دوره‌های آموزشی، رویداد خوبی را رقم زد.
ثبت نام این رویداد تا ۱۲ آذر ماه ادامه داشت که استقبال بسیار خوبی هم از آن شد. تیم‌هایی از مشهد و سایر شهرها به این رویداد آمدند و با موضوعی که به آن‌ها داده شد، شروع به ساخت بازی کردند. خوشبختانه اقدامات لازم از طرف دانشگاه فردوسی و تیم برگزاری به عمل آمده بود و شرایط برگزاری رویداد قابل قبول بود. پس از گذشت سه روز نیز، تیم داوران، بازی‌ها را بررسی کردند و بعد از آن در اختتامیه بهترین‌ها انتخاب شدند. موضوعی که باید به آن اشاره کرد حضور پررنگ مسئولان دانشگاه و البته مدیر انستیتو ملی بازی‌سازی و مرکز رشد بازی‌سازی بود. حضور این عزیزان در این رویداد در کنار جوانان باعث شد تا دریچه‌ای از امید شکل بگیرد و تیم برگزاری تمام تلاش خود را در این راستا انجام دهد.
گیم جم مشهد، رویدادی سرشار از اشتیاق بود، اما انتظار می‌رفت مسئولین حمایت بیش‌تری از آن به عمل آورند. شاید کمی توجه بیش‌تر باعث می‌شد تا این رویداد ماهیت بهتری داشته باشد. وقتی عده‌ای جوان به پشتوانه دانشگاه خود کاری را می‌خواهند انجام دهند، تنها چیزی که توقع دارند، حمایت است. پس انتظار می‌رفت و البته می‌رود دانشگاه‌ها در این موارد بیش‌تر اهمیت قائل شوند. دوره‌های برگزار شده در این رویداد و همین‌طور شرایط مسابقات مطلوب بود اما جای کار بسیاری داشت. دعوت از عموم مردم، تشکیل غرفه‌های کوچک یا نصب دکوراسیون از کوچک‌ترین مواردی است که می‌تواند عیار این دست از رویدادها را بیش‌تر کند و از سوی دیگر برگزاری دوره‌های بعدی آن را آغاز کند.
تیم بازینامه به عنوان حامی رسانه‌ای در این رویداد حضور داشت و به چشم خود زحمات تمامی جوانان عاشق بازی و بازی‌سازی را دید. جوانانی که تنها به خاطر علاقه خود به این صنعت دست به کار بزرگی زدند. فقط ای کاش کمی مرکز توجه‌ها به بازی‌سازی بیش‌تر شود تا زین پس در هر نقطه از ایران رویدادی برگزار شد، بالاترین کیفیت را در آن شاهد باشیم.

شناسنامه نشریه