اگر رئیس جمهور شوید چه می‌کنید؟

نویسنده : آیدین اعظم نوری(ورودی ۱۳۹۶ مهندسی کامپیوتر - نرم افزار)
کلمات کلیدی : اخبار_بازی_ایرانی,آیدین_نوری,گیم_آور
چکیده : بازی رئیس جمهور یک شبیه‌سازی از ریاست جمهوری ایران می‌باشد که با موتور Game Maker Studio ساخته شده است. بازیکن، شخصی است که به عنوان رئیس جمهور کشور ایران انتخاب شده و طبیعتا صاحب اختیاراتی می‌شود که می‌تواند وضعیت و سرنوشت کشور را تغییر دهد.
گیم‌پلی این بازی جذاب از چندین بخش متفاوت تشکیل شده است که سه نمونه از آن را بیان می‌کنیم:
- ساخت و ساز: بازیکن می‌تواند وارد هر وزارتخانه شود و ساخت و سازهای مربوط به آن وزارتخانه را در بخش مورد نظر از کشور انجام دهد. مثلا برای ساخت مدرسه در جنوب کشور، باید وارد وزارت آموزش و پرورش بشود، سپس مدرسه را انتخاب کرده و بعد بخش جنوبی را انتخاب کند و مدرسه را به متراژ مورد نظر تاسیس نماید.
- مدیریت سرمایه و منابع: بازیکن برای ساخت و ساز به سرمایه و منابعی از جمله غذا، آب، برق، گاز و نفت نیاز دارد که این‌ها منابع حیاتی کشور هستند. تعادل بین دخل و خرج سرمایه و منابع، یکی از چالش‌های بازیکن در طول بازی به حساب می‌آید.
- مدیریت بحران: اگر یکی از 21 شاخصه در یک بخش از خط تعادل پایین‌تر قرار گیرد، آن بخش از کشور وارد بحران می‌شود که بازیکن وظیفه دارد آن بخش را از بحران خارج کند. وقتی بخشی وارد بحران شود، ساخت و ساز در آن بخش با توجه به بحران‌های آن بخش، هزینه‌ی بیش‌تری خواهد برد.
پس همین الان می‌توانید بازی را از کافه بازار دریافت کرده و کارهایی را که در ذهن دارید، انجام دهید و به پیشرفت کشور خود کمک کنید.

شناسنامه نشریه