هیاهوی قدیمی با نتیجه‌ای جدید

نویسنده : فاطمه اسماعیلیان(ورودی ۱۳۹۴ علوم سیاسی)
چکیده : مروری بر آخرین وضعیت ساختمانی که در بازه‌های مختلف زمانی، نام و کاربری متفاوت دارد
سال جدید آغاز می‌شود و همه‌چیز رنگ و لعاب تازه‌ای می‌گیرد.
در فصلی نو که هر لحظه‌اش رونمایی از اتفاقی جدید است و عطری بدیع؛ دانشگاه بزرگ فردوسی جایی که رسیدن بهار وقت به رخ کشیدن زیبایی‌هایش شده و قدم زدن و تحصیل در آن حال خوش فصل را برایت دل‌پذیر می‌کند.
از ترانه‌ها و زیبایی‌هایش که بگذریم؛ دانشکده و ساختمان‌هایش هم بهاری شده است برای خودش، آن‌قدر که هر روز شاهد نام و نشان جدیدی بر سر و روی آن‌ها هستیم.
روزی آوای خوش افتتاح و صدای خنده‌های مهمانان و وزیر و روزی هیاهوی تعمیرات و تغییر دکوراسیون و جابه‌جایی‌ها؛ ساختمانی که یک روز دانشکده‌ی تربیت‌بدنی ست و روزی بعد دانشکده‌ای دیگر که امروز نام آموزش کل را به خود گرفته است.
افتتاحی که سر و صدایش آن هم با حضور وزیر توجه رسانه‌ها را جلب می‌کند و سوژه‌ی خوبی برای عکس پروفایل دانشجویانش می‌شود ولی سرانجامش می‌شود دانشکده‌ای با برگزاری چهار کلاس حقیقی!
حالا هم که با چشم بهم زدنی و برگشتن از تعطیلات شاهد این هستیم که دیگر خبری از سَردرِ همان دانشکده‌ی چهار کلاسه هم نیست بلکه نام آموزش کل جانشین و جاگزین دانشکده‌ی حقوق و علوم سیاسی شده است.
حرف این است که چرا این‌قدر اذیت و زحمت؟! مگر همین نیست که بگویید دانشگاه بزرگ فردوسی هم دانشکده‌ی حقوق و علوم سیاسی دارد؟!
یا این‌که برای دلخوش بودن ما دانشجویان به دانشکده‌ی جدا و اختصاصی، تلاش می‌کنید؟!
یا شاید هم هر لحظه در حال تغییر و تصمیم و دوختن پیراهنی جدید بر تن این ساختمانید..
نمی‌دانیم؛ راستش ما، هیچ نمی‌دانیم و نمی‌دانیم که چرا نمی‌خواهید برای ما توضیحی بدهید و بگویید چرا هر لحظه هیاهوی جدید به راه می‌اندازید و بی‌پاسخ رهایش می‌کنید و بی‌اعتنا عبور...
هر دم از این باغ بری می‌رسد!
خودتان می‌دانید و خودتان؛ اما هنوز هم کلاس‌ها و اساتید به طور رسمی در همان دانشکده‌ی علوم اداری و اقتصاد هستند و خبری از دانشکده‌ی رسمی و حقیقی حقوق و علوم سیاسی افتتاح شده‌ی دست وزیر نیست!
لااقل فکری کنید...

شناسنامه نشریه