به سامانه سند(سامانه نشریات دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد) خوش آمدید

هیاهوی قدیمی با نتیجه‌ای جدید

نویسنده : فاطمه اسماعیلیان
چکیده : مروری بر آخرین وضعیت ساختمانی که در بازه‌های مختلف زمانی، نام و کاربری متفاوت دارد
سال جدید آغاز می‌شود و همه‌چیز رنگ و لعاب تازه‌ای می‌گیرد.
در فصلی نو که هر لحظه‌اش رونمایی از اتفاقی جدید است و عطری بدیع؛ دانشگاه بزرگ فردوسی جایی که رسیدن بهار وقت به رخ کشیدن زیبایی‌هایش شده و قدم زدن و تحصیل در آن حال خوش فصل را برایت دل‌پذیر می‌کند.
از ترانه‌ها و زیبایی‌هایش که بگذریم؛ دانشکده و ساختمان‌هایش هم بهاری شده است برای خودش، آن‌قدر که هر روز شاهد نام و نشان جدیدی بر سر و روی آن‌ها هستیم.
روزی آوای خوش افتتاح و صدای خنده‌های مهمانان و وزیر و روزی هیاهوی تعمیرات و تغییر دکوراسیون و جابه‌جایی‌ها؛ ساختمانی که یک روز دانشکده‌ی تربیت‌بدنی ست و روزی بعد دانشکده‌ای دیگر که امروز نام آموزش کل را به خود گرفته است.
افتتاحی که سر و صدایش آن هم با حضور وزیر توجه رسانه‌ها را جلب می‌کند و سوژه‌ی خوبی برای عکس پروفایل دانشجویانش می‌شود ولی سرانجامش می‌شود دانشکده‌ای با برگزاری چهار کلاس حقیقی!
حالا هم که با چشم بهم زدنی و برگشتن از تعطیلات شاهد این هستیم که دیگر خبری از سَردرِ همان دانشکده‌ی چهار کلاسه هم نیست بلکه نام آموزش کل جانشین و جاگزین دانشکده‌ی حقوق و علوم سیاسی شده است.
حرف این است که چرا این‌قدر اذیت و زحمت؟! مگر همین نیست که بگویید دانشگاه بزرگ فردوسی هم دانشکده‌ی حقوق و علوم سیاسی دارد؟!
یا این‌که برای دلخوش بودن ما دانشجویان به دانشکده‌ی جدا و اختصاصی، تلاش می‌کنید؟!
یا شاید هم هر لحظه در حال تغییر و تصمیم و دوختن پیراهنی جدید بر تن این ساختمانید..
نمی‌دانیم؛ راستش ما، هیچ نمی‌دانیم و نمی‌دانیم که چرا نمی‌خواهید برای ما توضیحی بدهید و بگویید چرا هر لحظه هیاهوی جدید به راه می‌اندازید و بی‌پاسخ رهایش می‌کنید و بی‌اعتنا عبور...
هر دم از این باغ بری می‌رسد!
خودتان می‌دانید و خودتان؛ اما هنوز هم کلاس‌ها و اساتید به طور رسمی در همان دانشکده‌ی علوم اداری و اقتصاد هستند و خبری از دانشکده‌ی رسمی و حقیقی حقوق و علوم سیاسی افتتاح شده‌ی دست وزیر نیست!
لااقل فکری کنید...

ورود کاربر

درصورتیکه از اعضای دانشگاه فردوسی مشهد می باشید، برای ورود به سایت از شناسه پرتال دانشگاهی خود (پویا) استفاده نمایید

khane ma


robatt

خانه نشریات اسپانسر نشریات

sanad1

598365
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
تمام بازدیدها
۱۳۱
۱۲۶۷
۱۳۹۸
۷۳۲۱
۲۵۵۹۳
۲۸۹۲۴
۵۹۸۳۶۵

افراد آنلاین

ما 54 مهمان و 0 عضو آنلاین داریم