آناهیتا، بهترین بازی از نگاه مردم

نویسنده : آیدین اعظم نوری(ورودی ۱۳۹۶ مهندسی کامپیوتر - نرم افزار)
چکیده : بازی آناهیتا ساخته‌ی مهرداد رضایی، با سابقه‌ی 20 ساله در تولید انیمیشن است که با موتور Clickteam Fusion 2.5 توسعه یافته است. ایده‌ی آناهیتا حدود دو سال پیش به ذهن سازنده رسید و ابتدا مخاطب اصلی آن کودکان بودند، اما کمی بعد بازه‌ی سنی آن به بالای 9 سال تغییر پیدا کرد. داستان بازی کلا در یک روز می‌گذرد که مرحله‌ی اول صبح و در مزرعه است، دوم ظهر و در قصر، سوم عصر و در زیرزمین و چهارم هم غروب و شب است.
بازی آناهیتا ساخته‌ی مهرداد رضایی، با سابقه‌ی 20 ساله در تولید انیمیشن است که با موتور Clickteam Fusion 2.5 توسعه یافته است. ایده‌ی آناهیتا حدود دو سال پیش به ذهن سازنده رسید و ابتدا مخاطب اصلی آن کودکان بودند، اما کمی بعد بازه‌ی سنی آن به بالای 9 سال تغییر پیدا کرد. داستان بازی کلا در یک روز می‌گذرد که مرحله‌ی اول صبح و در مزرعه است، دوم ظهر و در قصر، سوم عصر و در زیرزمین و چهارم هم غروب و شب است. بازی، داستان دختر بچه‌ای را روایت می‌کند که یک روز صبح عروسکش توسط یک جادوگر عجیب دزدیده شده و باید خودش را به مخفیگاه آن جادوگر برساند و عروسک دوست داشتنی‌اش را پس بگیرد که در این مسیر با اتفاقات مختلفی روبه‌رو است و باید از پس تله‌های موجود برآمده و معماهایی را حل کند.
سبک بازی سینماتیک پلتفرمر است و کنترل کاراکتر بسیار ساده بوده و راحت شما را با خود همراه می‌کند. تمام آرت‌ورک‌ها به‌صورت دستی و انیمیشن‌ها به صورت فریم به فریم طراحی شده‌اند.
بازی آناهیتا در هفتمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران نامزد بهترین بازی ماجرایی و بهترین داستان بود، هم‌چنین در TGC2018 توانست بهترین بازی از نگاه مردم شود و چند ماهی است که توسط شرکت فرانسوی Clickteam روی گوگل پلی، اپ استور و استیم منتشر شده است.

شناسنامه نشریه