گم‌گشته در مسیری درست

نویسنده : آیدین اعظم نوری(ورودی ۱۳۹۶ مهندسی کامپیوتر - نرم افزار)
چکیده : بازی Woodfarer Lost in the Right Direction از دانشجویان ایرانی حاضر در Cologne Game Lab کلن آلمان است که قبلا در ایران با نام اسید گرین گیمز، بازی‌های موفق دبرنا و Live TV Tycoon را در کارنامه داشته‌اند. داستان بازی در رابطه با قهرمانی است که باید جنگلی سوخته را از دست غولی نجات دهد. غولی که تمام روح‌های این جنگل را دزدیده و در مکان‌های خاصی قرار داده است تا از قدرت آن‌ها استفاده کرده تا دوباره خود را زنده کند.
بازی Woodfarer Lost in the Right Direction از دانشجویان ایرانی حاضر در Cologne Game Lab کلن آلمان است که قبلا در ایران با نام اسید گرین گیمز، بازی‌های موفق دبرنا و Live TV Tycoon را در کارنامه داشته‌اند. داستان بازی در رابطه با قهرمانی است که باید جنگلی سوخته را از دست غولی نجات دهد. غولی که تمام روح‌های این جنگل را دزدیده و در مکان‌های خاصی قرار داده است تا از قدرت آن‌ها استفاده کرده تا دوباره خود را زنده کند. حال وظیفه‌ی شماست که ارواحی که شبیه ماسک هستند را نجات داده و به جایی که بازی را شروع کردید، برگردید. وقتی شما ماسک‌ها را به‌دست می‌آورید، می‌توانید آن‌ها را پرتاب کرده و به دشمنان آسیب برسانید یا حتی برخی از معماها را حل کنید.
نقشه بازی هم هر بار به‌صورت متفاوتی ایجاد می‌شود و با به‌وجود آمدن موارد جدید، شما را به اکتشاف و جست‌وجوی بیش‌تر در محیط تشویق می‌کند و آیتم‌های موجود در بازی باعث افزایش سطح سلامتی و امتیاز شما خواهد شد. هم‌چنین دشمنانی با قدرت‌ها و قابلیت‌های خاص و متنوع را شاهد هستید و یک‌سری رویدادهای مخفی و مراحل فرعی هم در محیط گنجانده شده تا جذابیت بازی بیش از پیش شود.
نسخه‌ی آلفای بازی را می‌توانید از سایت itch.io دریافت کرده و با ارائه‌ی بازخوردهای خود به سازندگان، در ادامه‌ی روند تولید بازی و انتشار آن بر روی PC و حتی کنسول‌ها به آن‌ها کمک کنید.
لازم به ذکر است که Woodfarer در TGC2018 خلاقانه‌ترین بازی رایانه‌های شخصی شد.

شناسنامه نشریه