فلسفه‌ی تبدیل انسان به چشم

نویسنده : آیدین اعظم نوری(ورودی ۱۳۹۶ مهندسی کامپیوتر - نرم افزار)
چکیده : بازی Unsight یک بازی معمایی و پازل سکوبازی است که بسیار داستان محور بوده، پس‌زمینه‌ی پیچیده و عمیق دارد و برای کامپیوتر و کنسول‌ها تولید شده است و به زودی در خارج از کشور منتشر خواهد شد.
بازی Unsight یک بازی معمایی و پازل سکوبازی است که بسیار داستان محور بوده، پس‌زمینه‌ی پیچیده و عمیق دارد و برای کامپیوتر و کنسول‌ها تولید شده است و به زودی در خارج از کشور منتشر خواهد شد.
داستان بازی در مورد شخصیتی بی‌نام و نشان است که در دنیایی تخیلی بر خلاف خواسته چشم بزرگ عمل می‌کند و به دنبال واقعیت و شادی واقعی در زندگی است. این چشم بزرگ تمام دنیا را به تسخیر خود درآورده و انسان‌ها بعد از پیروی از دستورات و گفته‌های او بعد از مدتی تبدیل به چشم می‌شوند. چشم‌هایی که مدام دیگران را دنبال می‌کنند و تبدیل به سربازان چشم بزرگ شده‌اند.
فلسفه‌ی تبدیل یک انسان به چشم از زندگی روزمره و چشم‌های اطراف ما که مدام مزاحم و دیوار رسیدن ما به شادی و موفقیت هستند، شروع شده و به شبکه‌های خبری، رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی ختم می‌شود. همه این عوامل در نهایت باعث می‌شوند، شادی واقعی ما از بین برود و ما معنی و طعم شادی واقعی را فراموش کنیم، هرچقدر ما بیش‌تر درون این دنیای مدرن و چشم‌های اطراف فرو می‌رویم، سخت‌تر می‌توانیم واقعیت و شادی حقیقی را درک کنیم.
برای حل کردن پازل‌ها کاربر می‌بایست با استفاده از آیتم‌های موجود در هر پازل مانند آتش، صدا، نور و آیتم‌های دیگر چشم‌های مختلف را در زمان‌های مختلف غیر فعال کند، زمان‌بندی و استفاده موثر از هر آیتم در حل پازل‌ها بسیار مهم هستند.
شخصیت اصلی ما برای رهایی از این دنیای تسخیر شده توسط چشم بزرگ، نیاز به جمع کردن آیتم‌هایی به اسم «شادی» دارد، این شادی‌ها در گذشته و زندگی روزمره ما فراموش شده‌اند و کاربر تلاش می‌کند تا تعداد بیش‌تری شادی جمع کند تا مراحل بعدی باز شوند.
مهم‌ترین قسمت گیم‌پلی بازی مربوط به حل پازل‌ها با 4 روش مختلف است، کاراکتر اصلی چهار سن دارد و باید هر پازل را با سن‌های مختلف حل کند تا بتواند شادی‌های مخصوص آن سن را نیز جمع‌آوری کند، به‌طور مثال وقتی یک پازل با سن کودکی حل می‌شود، حل کردن آن با سن بزرگ‌سالی، بسیار متفاوت خواهد بود و استراتژی‌های مختلفی باید برای هر سن استفاده شود.

در مجموع، بازی Unsight 240 پازل دارد و این پازل‌ها در قالب 6 مرحله تقسیم شده‌اند. هم‌چنین یک مرحله در ابتدای بازی به‌عنوان مقدمه معرفی می‌شود و در انتهای بازی نیز 2 مرحله کاملا متفاوت با عنوان خاتمه و انتهای بازی در نظر گرفته شده است.

شناسنامه نشریه