تقابل دو جنبه‌ی یک مرد

نویسنده : آیدین اعظم نوری(ورودی ۱۳۹۶ مهندسی کامپیوتر - نرم افزار)
کلمات کلیدی : اخبار_بازی_ایرانی,Flipping_Filip,گیم_آور
چکیده : Flipping Filip یک بازی ماجراجویی پازل دوبعدی با المان‌های اکشن درباره‌ی مردی دو شخصیتی به نام Filip است که توسط استودیوی دیدما و تیمی 5 نفره توسعه می‌یابد.
Flipping Filip یک بازی ماجراجویی پازل دوبعدی با المان‌های اکشن درباره‌ی مردی دو شخصیتی به نام Filip است که توسط استودیوی دیدما و تیمی 5 نفره توسعه می‌یابد.
در این بازی شما داستان «فلیپ» را با درون‌مایه‌ی طنز دنبال خواهید کرد که مردی میان سال و افسرده است و از یک اختلال بسیار عجیبی رنج می‌برد. درون او ابرقهرمانی نهفته بوده و فقط یک عطسه کافی است تا فلیپ به‌صورت کاملا ناخواسته به آن موجود تبدیل شود. وی تلاش می‌کند تا از جنبه‌ی دیگر خود رها شده تا بتواند در آرامش و تنهایی به زندگی ادامه دهد.
گیم‌پلی بازی حول جست‌وجو، اکتشاف و حل پازل‌های مختلف می‌چرخد. همان‌طور که فلیپ درگیر کارهای خطرناکی برای نجات نامزدش از دست Xila می‌شود، به جنبه‌ی ابرقهرمانی خود برای غلبه بر چالش‌ها نیاز پیدا می‌کند. بنابراین شما باید در بعضی مواقع هوشمندانه به شخصیت Pilif تبدیل شوید تا از توانایی‌های او در حل پازل‌ها بهره ببرید.
تمامی انیمیشن‌های موجود در بازی کاملا با دست طراحی شده‌اند و جلوه‌ی زیبایی به آن بخشیده‌اند و آرت‌های با کیفیت بازی جذابیت آن را دوچندان کرده‌اند. حدود 20 مرحله برای بازی در نظر گرفته شده که هر کدام معماهای مخصوص به خود را دارد.
این بازی توانسته در White Nights سنت پترزبورگ 2018 جایزه‌ی بهترین داستان‌سرایی و جایزه بزرگ (Grand Prize) این کنفرانس را به ارمغان آورد. هم‌چنین در TGC2018 توانست بهترین بازی بصری و بهترین بازی رایانه‌های شخصی شود.
سازندگان عنوان Flipping Filip در تلاش هستند تا ساخت و توسعه‌ی آن را کامل کرده و برای PC، Mac، Linux و کنسول‌ها منتشر نمایند.

شناسنامه نشریه