به سامانه سند(سامانه نشریات دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد) خوش آمدید

مطالب

نشست صمیمانه نشریات دانشجویی با رئیس دانشگاه برگزار شد

IMG 6685

نشست صمیمانه ی مدیران مسئول و سردبیران نشریات دانشجویی دانشگاه فردوسی با دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه، سه شنبه 2 آذر ماه 1395 در محل مجتمع رفاهی دانشگاه، برگزار شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر کافی رِئیس دانشگاه فردوسی مشهد در نشستی صمیمانه با 80 نفر از اعضای نشریات دانشجویی ضمن تشکر از اصحاب نشریات دانشجویی به خاطر برگزار جشنواره نشریات دانشگاه، به  بیان خاطره ای از سفر اخیرش به لبنان پرداخت و گفت: در بازدیدی که از دانشگاه های لبنان داشتم آنچه که بیشتر از همه توجهم را جلب کرد  نشریات و توجه ویژه ی آن ها به مطالعه بود.

وی ضمن تحسین تلاش های دانشجویان فعال در عرصه نشریات خطاب به آن ها ابراز داشت :   خوشحالم که شما باوجود محدودیت ها و نارسایی هایی که بعضا با آن ها روبرو می شوید با اراده و تلاش به فعالیت خود ادامه می دهید.

وی افزود : در جشنواره ی نشریات دانشجویی صرف نظر از کسب مقام آن چه که اهمیت دارد این است که دست اندر کاران نشراز ابتکارات موفق ،تجربیات خوب و قلم های زیبا الگو بگیرند .

دکتر کافی در ادامه بیان کرد: باتوجه به اینکه در سطح کشور در زمینه ی دانش آموختگان فرهنگی به شدت احساس نیاز می شود. ما تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا شما بعد از خروج از دانشگاه بتوانید به درستی ایفای نقش بکنید .

وی خاطرنشان کرد: مهم ترین رسالت چنین جشنواره هایی تبادل تجربیات است.اگر به جای انتقاد کردن هرکس وظیفه و مسئولیت خود را به درستی انجام دهد جامعه راحت تراصلاح می شود . ما خواهان این هستیم که مشکلات را از زبان خود دانشجویان بشنویم .

رئیس دانشگاه فردوسی ضمن اشاره به تغییر و تحولات در زمینه نشر و چاپ در دانشگاه و جدایی چاپخانه از مرکز نشر تاکید کرد : دانشگاه فردوسی از لحاظ پشتیبانی مالی نشریات نسبت به دانشگاه های دیگر از سطح بالایی برخوردار است و محدودیت های کمتری در این زمینه برای نشریات اعمال می کند.

در ادامه مراسم پرسش ها، پیشنهادات و انتقاداتی از سوی دانشجویان حاضر مطرح شد که دکتر کافی، رئیس دانشگاه، دکتر یوسفی معاون فرهنگی و اجتماعی و آقای حافظی مسئول خانه نشریات به آن ها پاسخ دادند.

دکتر یوسفی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، ضمن قدر دانی از مدیران مسئول و سردبیران نشریات ابراز کرد: خوشحالم که دانشجویان نظرات خود را با صراحت بیان می کنند زیرا که این چنین گفت وگوهایی هم به نفع دانشگاه است و هم به نفع دانشجویان.

وی در ادامه ابراز داشت: وجود محدودیت ها می تواند انگیزه ی دانشجویان را برای ادامه ی فعالیت کاهش دهد، لذا باید برای افزایش انگیزه دانشجویان در شروع فعالیت چاره جویی کرد.

دکتر یوسفی در راستای پاسخ به مشکلات مطرح شده به عملی بودن  طرح جشنواره نشریات در سطح استانی و منطقه ای اشاره کرد و افزود: در راستای پیشنهاد مطرح شده برای حضور نشریات علمی در رقابت نشریات پرمخاطب می توان به این نکته توجه داشت که بعضی نشریات صرفا علمی نیستند و در واقع علمی اجتماعی اند و نوع فعالیت آن ها فراتر از رشته است. لذا حضورآن ها در رقابت ها امری امکان پذیر است.

وی در ادامه به پیشنهاد مطرح شده در رابطه با تشکیل اتاق فکر خانه ی نشریات واکنش مثبت نشان داد و بیان کرد:خانه نشریات باهمکاری دبیران می توانند نهاد مشاوره ای را ایجاد کنند و از افراد باتجربه در آموزش ، داوری و هم فکری استفاده کنند.

دکتر یوسفی درادامه گفت به علت برونسپاری خدمات چاپخانه به بیرون دانشگاه تنها مشکل را محدودیت نقدینگی عنوان کرد و اعلام کرد که باید در این زمینه چاره جویی شود.

 

تصاویر کامل نشست

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ورود کاربر

درصورتیکه از اعضای دانشگاه فردوسی مشهد می باشید، برای ورود به سایت از شناسه پرتال دانشگاهی خود (پویا) استفاده نمایید

khane ma


robatt

خانه نشریات اسپانسر نشریات

sanad1

431664
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
تمام بازدیدها
۶۲
۹۵۳
۳۴۲۶
۷۶۴۵
۳۳۵۱۱
۵۰۰۱۳
۴۳۱۶۶۴

افراد آنلاین

ما 17 مهمان و 0 عضو آنلاین داریم